+
Múzeumok és művészet

A Real Madrid Labdarúgó Klub Múzeuma, Madrid

A spanyol fővárosban található a Real Madrid klubnak szentelt múzeum. A 2 szobából álló múzeumban megismerheti a klub történetét a létrehozásának pillanatától, a játékosokat, a győzelmeket és a csapat életének egyéb pillanatait illetően. A múzeum összesen 250 kiállítást tartalmaz.

Mit lehet látni a múzeumban?

A múzeum fényképeket, dokumentumokat, sportolók tárgyait, valamint számos nyert kupát tartalmaz. Egy hatalmas standon azoknak a játékosoknak a fényképei vannak, akik valaha játszottak a főosztályban 1902 óta (a létrehozás pillanatától kezdve). A jelenlegi csapatban játszó modern futballista fotóit teljes magasságban készítik, és a látogatók fényképezhetnek velük. A múzeum falára hatalmas számú plakátot, és a klub történetét bemutató magazinokból készült kivágásokat lógnak. A feliratok spanyol és angol nyelven készültek.

A múzeum modern interaktív audio-vizuális rendszerrel van felszerelve, amelynek köszönhetően a látogatók videókat nézhetnek, megismerkedhetnek a nagy felbontású monitorok történelmi dokumentumaival.

A múzeum kincsei között szerepel a legendás csatár Alfredo Di Stefano, a kapus kesztyűje, Iker Casillas, valamint a csizma, amelyben Predrag Miyatovic játszott, aki az 1998-as Bajnokok Ligája utolsó mérkőzésében az egyetlen és döntő gólt lőtt.

A Real Madrid labdarúgó-trófeák

A múzeum számos különféle trófeát és tárgyat tartalmaz a klubban, ékesszólóan beszélve a csapat ragyogó győzelmeiről. A Real Madrid legelső díja a Spanyol Kupa (1905). A klub malacka bankja 31 győztes játékot tartalmaz a spanyol bajnokságban, 9 európai bajnoki kupát, 3 interkontinentális kupát, 2000-ben a klub megnyerte a FIFA Grand Cup-ot, a „20. századi legjobb klubot”, és 2002-ben megnyerte az Európai Super Cup-ot.

Az összes kupa egymás után van elrendezve, és az Európa bajnokságok legjobb játékidejét, amelyben a Real nyert, folyamatosan megismételjük a múzeum tévékészülékén.

Real Madrid kosárlabdacsapat

A múzeumban nemcsak a labdarúgó-válogatott, hanem a kevésbé ismert, de számos díjjal rendelkező kosárlabda-válogatottnak szentelt kiállítások is bemutathatók. A kiállítás játékosok fényképeiből, kupákból, díjakból, történelmi tényekből áll, vagyis mindenből, ami a spanyol kosárlabdaról szól. Különleges helyet kap Fernando Martin - az első spanyol, aki bejutott az NBA-ba.

Nézd meg a videót: Real Madrid TOP 100 Goals Of The Decade (Január 2021).